איך ליצור תמונה ראשית לפוסט, ובעברית?

בעבר, בבלוג של פוג'ו, שם אני עובד, פרסמתי מאמר באנגלית שמסביר איך ליצור תמונה ראשית באתר. המדריך היה פשוט וברור, והרבה אנשים אהבו אותו. מה הבעיה? שבמאמר אני מסביר כיצד להשתמש בכלי של Canva, והכלי הזה פשוט לא עובד טוב בעברית. אין מספיק פונטים.

אולי בעתיד קאנבה יוסיפו עוד פונטים בעברית, ואז יהיה פשוט ליצור דרכם תמונה ראשית עם כיתוב בעברית, אבל בינתיים אני רוצה להסביר לכם על שיטה לא פחות פשוטה, דרכה יצרתי את התמונה הראשית בפוסט הקודם אודות מילות כוח.

כדי לבנות את התמונה נעזרתי בפייג' בילדר של פוג'ו, אלמנטור. קחו בחשבון שהשיטה שלי היא סוג של האקינג, ואולי אפשר למצוא דרכים נכונות יותר לעשות את זה. לי זה פשוט, חינמי וקל. אם יש לכם שיטות אחרות ליצירת תמונה ראשית אשמח לשמוע.

01. מציאת התמונה

אני אצור תמונה בגודל 1140X643 פיקסלים. מכיוון שאני רוצה תמונה שמעבירה תחושה של אקשן, אני נכנס לפיקסאביי (מאגר תמונות חינמי שאני אוהב), מחפש "Fist" והורדתי את התמונה.

fist-1561157_640

02. גרירת התמונה לאלמנטור

כעת אצור עמוד חדש באתר, ואלחץ על הקישור "ערוך בעזרת אלמנטור". בתוך הממשק, אני אוסיף סקשן עם עמודה אחת, ואקבע את הגודל שלו 1140 רוחב וגובה 643. אקבע לסקשן תמונת רקע של האגרוף שהורדתי, ואבחר center center.

03. הוספת הטקסט

כעת אוסיף וידג'ט טקסט, אוסיף את הכיתוב "מילות כוח", אגדיל את גודל הפונט ל-70 פיקסל, ואקבע את הפונט ל-Secular One. זה בדיוק היתרון של אלמנטור, שכל הפונטים בעברית עובדים. אה, וגם אקבע את צבע הטקסט ללבן.

04. הוספת Background Overlay

אני רוצה שהטקסט הלבן יהיה בולט יותר על גבי הרקע, ולכן אני אוסיף לתמונת הרקע Background Overlay, מיסוך שישחיר מעט את תמונת הרקע. אני קובע את המיסוך ב-50%, כדי ליצור את האפקט הנכון.

הנה התמונה אחרי השינוי:

1111

(יש פה פישול מסוים ששמתי לב אליו רק אח"כ. אל תדאגו לא יקרה שוב).

05. צילום המסך

כעת מגיע שלב ההאקינג. זה לא שיטת העבודה הנכונה ביותר, ובטח הרבה מעצבים גרפיים יצקצקו, אבל כעת אני עושה צילום מסך פשוט. אם יש לכם כלי צילום מסך כמו Gayzu, Awesome Screenshot או Evernote תוכלו לצלם את התמונה הספציפית. אופציה נוספת היא לצלם את כל המסך ולחתוך את התמונה בעזרת Paint או Gimp. אני פשוט משתמש ב-Awesome Screenshot וככה ישר מקבל את התוצאה הרצויה.

06. קביעת התמונה כתמונת רקע

זהו, הגענו לשלב האחרון. כל מה שנותר הוא להכנס לפוסט, ותחת תמונה ראשית להוסיף את התמונה שיצרנו ושמרנו. קל, הא?

אגב, אני ממליץ לכם לשמור את העמוד בו יצרתם את התמונה באלמנטור, אפילו לשמור אותו כטמפלייט, כי אותן ההגדרות כמו Background overlay ישמשו אתכם כתבנית גם לתמונות הראשיות הבאות שתיצרו.

אני אוהב שיטות האקינג כאלה, שלוקחים כלים שנועדו למשהו אחד ומשתמשים בהם כדי ליצור משהו אחר לגמרי. אני מקווה שנהניתם מהמדריך הזה, ואשמח לשמוע מכם על עוד דרכים לייעל ניהול תוכן של בלוג. אגב, גם בעמוד זה יצרתי את התמונה באותה השיטה.