איך ללמוד קוד, או ליתר דיוק איך לעלות מעל רמת מתחילים בבניית אתרים?

למרות שלא ממש עשיתי בדיקה בנושא, אני מעריך שיש הרבה כמוני. התעסקו בעבר שלהם בקוד בסיסי, אבל מעולם לא בנו משהו מקצועי. אני מעריך שרוב האנשים הם כמוני, הם יודעים לבנות אתר וורדפרס בסיסי, להוריד תבנית, להתקין וורדפרס, אפילו לעשות פעולות CSS בסיסיות.

הקושי מגיע לעבור מהשלב הזה, לשלב המתקדם יותר, מה שנקרא Front End Developer, שגם ההגדרה שלו היא לא לגמרי שחור לבן.

הרבה אנשים שמתעסקים ב-SEO, גם הם מגיעים לרמה אחת מתחת מתכנתי פרונט אנד, ונשארים תקועים ברמה הזו. מה אפשר לעשות כדי לפתור את זה? אני רואה שהרבה שואלים שאלות מהסוג הזה בפייסבוק לאחרונה. הנה הפתרונות וחוות דעתי עליהם:

  1. ללכת לקורס נרחב של פרונט אנד במכללה כמו ג'ון ברייס. אני למעשה בעבר לקחתי קורס ויזואל סטודיו במכללת נס, והשתמשתי בדיוק ב-0 מהדברים שלמדתי שם. אני לא בא ללכלך על מכללת נס, אבל העובדה היא שהוצאתי 13 אלף ש"ח, ולא השתמשתי בידע הזה. הבעיה של קורסים מהסוג הזה היא שרובם פשוט לא מוצלחים. הם לוקחים שם של מוסד לימודים מוכר, מצמידים אליו מרצה כלשהו, והתוצאה? לא ברור. אולי אם אתה משקיע את הנשמה אתה יוצא משם מתכנת תותח. השאר, ושמעתי הרבה סיפורים כאלה, ממשיכים להיות רמה אחת מתחת למתכנתים.
  2. ללמוד בטריהאוס. אני מאוד ממליץ על טריהאוס, ורשום שם כבר חודש שני. זה אתר לימודי האונליין הטוב ביותר שראיתי בחיי. הסיבה היא שניכר שאנשים השקיעו מחשבה לבנות לא רק את הקורס, אלא איך כל הלמידה תתבצע. מה יקרה מסביב. איך לבנות ידע אמיתי, ולא רק איך לבנות קורס ספציפי. זו הטעות גם של רוב הקורסים, הם מקטינים ראש. רוצים ללמוד CSS? אני אלמד CSS. זה כאילו מישהו רוצה ללמוד את השפה האנגלית וילמדו אותו אך ורק פרזנט סימפל. לא ממש יקדם אותו בלדבר עם אנשים אחרים, למרות שעל הנייר אכן לימדו אותו אנגלית. כדי ללמד מיומנות אמיתית, ובטח לבטח שפת תכנות, חייבים לחשוב איך זה מתחבר לתמונה הרחבה. ליכולת של האדם לפתח את הידע שלו מעבר למה שלמד בקורס.
  3. ללמוד מעשייה. כלומר לבנות אתר ולהתחיל לנסות לבנות בו כל מיני דברים. הקושי בדרך זו היא שהיא דורשת מהתלמיד הרבה מאוד. מלבד הלמידה, הוא צריך לתכנן לעצמו מה ילמד, להתאים את המשימה שעל הפרק לרמה שלו, לדאוג שיהיה מעניין ויישומי בו זמנית ועוד ועוד. זה מאוד קשה, והתוצאה היא שלרוב התלמידים קשה להתמיד בשיטה זו.

אני מקווה שאצליח לפרסם פה באתר מספר מדריכים שיעזרו לאנשים ברמה שלי, לעלות דרגה ולהגיע לרמת מתכנת סביר. לאחר מכן אני ממליץ לכם למצוא עבודה שתאפשר לכם להמשיך ולפתח את יכולות התכנות שלכם. זה לא חייבת להיות עבודה בתכנות. גם ניהול אתר / שיווק עסק ותחומים אחרים מאפשרים נגיעה פה ושם בקוד.