שינה מתוקה #12

נהיה טרנדי היום להיות תיירים. פעם אני חושב שהאידיאל היה להרוויח כמה שיותר כסף, והיום אני חושב שיותר ויותר מבינים שיש גבול לאושר שנקנה בכסף. יש אפילו מחקרים שאומרים שברגע שיש לך מספיק כסף להמנע מגובי החובות, כל תוספת של כסף לא תוסיף לאושר שלך, ואף תגרע ממנו.

במקום אידיאל הכסף יש לנו עכשיו אידיאל החוויות. האדם שחווה הכי הרבה הוא המנצח. הכוכבים העולים בתחום הזה הם התיירים, או הנוודים הדיגיטליים כמו שהם אוהבים להקרא. המטבע שלהם: עוקבים באינסטגרם. ככל שהם יעלו יותר תמונות שמראות כמה הם חיים את החיים ככה הם ירוויחו הון דיגיטלי וכמות רבה יותר של מעריצים.

קרנם של התיירים עולה גם ככל שהם מטיילים למקומות אקזוטיים יותר וכמובן משתתפים במנהגים האקזוטיים המקומיים, ובראשם לעשן סמים. עשית פיוטה במקסיקו? לא רק חווית משהו שווה אינסטוש, הוא גם מעמיק.

היום גיליתי חוויה לא פחות מעמיקה – שלא דורשת לצאת מהבית ובנויה ייעודית להורים. אני מדבר על לישון עם התינוקת.

בסופ"ש הזה יצא לי להרדם פעמיים באמצע היום עם בארי הקטנה. ההרדמות והשינה בצהרי היום עם בת שנה מובילה לחוויה לא פחות משמעותית עבורי מהפיוטה החזק ביותר במקסיקו. ישנתי כל פעם משהו כמו שעתיים שעתיים וחצי, וזה הרגיש לי חוויה שונה. כאילו החלום היה במקום אחר.

לצערי אני לא זוכר יותר מדי מהחלום, אבל בפעמים הבאות שאלך לנמנם ככה עם בארי אנסה לזכור ביתר פירוט לאן בדיוק אגיע בחלום. אני כן זוכר שבשתי הפעמים השינה הייתה עמוקה במיוחד והחלימה הייתה מיוחדת.