להוסיף תגובות ולייקים של פייסבוק לאתר וורדפרס בלי להשתמש בפלאגין

אחד הכלים השיווקיים החזקים ביותר של כותב התוכן הוא אזור התגובות. זה נחמד לקבל לייקים ושיתופים בפייסבוק, אבל הדרך האמתית לנהל תקשורת עם הקוראים שלך היא בכך שהם יגיבו לך, ואתה תענה להם.

הבעיה היא שגולשים לא אוהבים להירשם לאתר, ומצד שני אתה כן רוצה שמי שמגיב לך למאמרים יהיה מזוהה.

הפתרון הוא להתקין את מערכת התגובות של פייסבוק. בעזרת מערכת התגובות כל מי שמחובר לפייסבוק יכול להגיב לך באתר מבלי להכניס אף פרט זיהוי.

יש היום תוספים רבים שמאפשרים להתקין את המערכת הזו כמעט באופן אוטומטי, אבל אני לא ממליץ על שימוש בתוספים האלה.

הסיבות להתנגדות שלי הן:

  1. כל תוסף שאתה מוסיף לוורדפרס מאט לך את האתר. התוספים מגיעים בדרך כלל עם המון קוד עודף שנכנס לאתר שלך. ישנם פלאגינים שממש מקלים על החיים ועדיף להשתמש בהם מאשר לבנות אותם מאפס, אבל זה לא אחד מהם.
  2. מאוד פשוט להתקין את מערכת התגובות ללא פלאגין וללא ידע בתכנות.

אז איך מתקינים את מערכת התגובות של פייסבוק ללא פלאגין?

שלב 1: קבלת הקוד מפייסבוק

מבקרים בעמוד הרלבנטי של פייסבוק ויוצרים את הקוד שיוטמע באתר.

כעת עורכים את הקובץ Header.php דרך עורך הקבצים (אני משתמש ב-Filezila וב-Notepad++), ומתחת לפתיחה של תגית <body> שמים את הקוד הבא:

<div id="fb-root"></div> <script>(function(d, s, id) {   var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];   if (d.getElementById(id)) return;   js = d.createElement(s); js.id = id;   js.src = "//connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3";   fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script>

שלב 2: התקנת הקוד בעמוד התוכן

כעת נכנס לעמוד הרלבנטי ששולט על הפוסטים, ונשים את הקוד הבא מתחת לשורה בה כתוב: the_content:

<div class="fb-comments" data-href="<?php the_permalink(); ?>" data-width="100%" data-numposts="10" data-order-by="social" data-colorscheme="light"></div>

אפשר לשים תגובות גם בעמודים בוורדפרס, פשוט צריך למלא אחר אותן הוראות תחת הקובץ השולט על התוכן בעמודים (בדרך כלל Page.php).

שלב 3: הורדת התגובות הנוכחיות

כעת אפשר להוריד את שורת הקוד שבה כתוב: comments_template();

זהו! סיימתם. כעת אפשר ללכת לבלוג ולוודא שאכן אפשר להגיב שם באופן תקין.

עדכון – איך להוסיף תיבת לייקים בלי תוסף

החלטתי גם להוסיף הסבר איך להוסיף תיבת לייקים לפוסטים בלי פלאגין.

אז ככה, מוסיפים את הקוד הזה:

<div id="fb-root"></div>
<script src="http://connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1"></script><fb:like href="<?php echo get_permalink(); ?>" data-action="like" data-show-faces="false" data-share="false" data-layout="button_count"></fb:like>

זה מוסיף את תיבת הלייקים עם מיספור ובלי כל הטקסט המיותר הזה.

צריך להכניס את הקוד הזה איפה שתרצו שתופיע התיבה. אני אוהב שזה מתחת לכותרת ה-H1, אז אפשר לשים את זה בקובץ header.php או אם אתם משתמשים בתמה של bootstrap אז בקובץ של content.php, מתחת לקוד שנראה כמו:

 the_title( '<h1>', '</h1>' );