עיצוב מינימליסטי

כמה פעמים ראיתם עיצוב עמוס?

האם זו הטעות הנפוצה ביותר שמעצבים עושים?

יכול מאוד להיות. הנה עוד טענה, שאני חושב שהיא נכונה: אם מעצבים גרועים היו מאמצים שיטת ׳ניקוי ארוות׳, מפחיתים בעומס, מגדילים רווחים בין אלמנטים, העיצוב שלהם היה נראה הרבה פחות גרוע. אולי אפילו טוב.

עוד סיבה שעיצוב אתרים צריך לאמץ יותר שיטות עבודה מינימליסטיות היא שהעיצוב במובייל שולט. יותר ויותר אנשים גולשים בנייד. ליתר דיוק, 63.4 אחוז מהמשתמשים גולשים במובייל. הנתון הזה עלה מ-48.8 אחוז ב2014.

עם אתרים מינימליסטיים אפשר להקטין משמעותית את זמן הטעינה של העמוד, וליצור עמודים שנראים טוב, נראים פשוטים ויפים.

אל תבינו לא נכון, ישנו אתגר גדול בלהצליח לבנות עיצוב מינימליסטי טוב. עיצוב שלא יהיה משעמם ושיהיה לו אופי כלשהו.

הנה כמה כללים שעוזרים להשיג עיצוב מינימליסטי טוב:

להוריד אלמנטים שלא צריך

זה הכלל אצבע הכי פשוט להבנה. כשבונים אתר, האינסטינקט הוא להוסיף אלמנטים. אני צריך כפתורי סושיאל פה, כותרת פה, עוד כותרת, כפתור ועוד ועוד. אלמנטים נוטים להתרבות מהר. לאחרונה חזיתי בעצמי בסקשן שהכיל 2 כותרות, עוד כותרת באנימציה וכפתור, הכל מכווץ יחד.

בנוסף, אני רואה המון מקרים של ריבוי מסרים בעמוד. לעתים מי שכותב את התוכן הוא בעל מקצוע מיומן, והתוכן עצמו כתוב טוב ומקצועי. במקרים כאלה קשה להחליט מה להוריד. יותר קל לנסות לענות על השאלה: מה חייב להיות בעמוד מבחינת מסרים. אם יאיימו עלי באקדח להשאיר רק משפט אחד, מה הוא יהיה?

פחות צבעים

הורדנו אלמנטים, הורדנו גם טקסט. כעת צריך להוריד צבעים. אני אלך אפילו לקיצוניות רבה יותר – להשאר עם שחור לבן. מדי פעם אפשר להבליח עם אדום.

זה נשמע קיצוני, מטורף. אבל האמת היא שקשה להתמודד עם ריבוי צבעים. עזבו לשמור על פלטת צבעים אחידה. זה מילא. בוחרים שני צבעים ונשארים איתם. הקושי הוא לא בבחירת הצבעים. הוא בלהחליט איזה צבע מתאים לרקע, איזה לטקסט. מתי הרקע והטקסט מפריעים אחד לשני. מיליון ואחת החלטות שצריך לעשות.

למישהו שהוא מעצב מתחיל, או למישהו שאין לו זמן – שחור ולבן מהווים פתרון לא רע בכלל.

להיות נדיבים עם רווחים

הכלל הזה הוא מצחיק. הסיבה לכך היא שהוא כל כך פשוט, אבל מעצבים נופלים בו שוב ושוב ושוב. פשוט תהיו נדיבים עם הרווחים. עברו שוב על כל העמוד, אלמנט אלמנט, ווודאו שיש רווחים מעל ומתחת לטקסט, בין קופסאות, בין סקשנים שונים.

הרווחים עוזרים לקרוא את הטקסט בעמוד. הם נותנים מרווח נשימה הכרחי בשביל שהעיניים יספגו את האלמנטים השונים.

עיצוב מינימליסטי של לוגו

עזבו אתכם מילים. החלטתי לנסות את מה שאני מטיף.

הנה הלוגו שהיה לי:

אמנם לוגו מינימליסטי, אבל די מכוער. אני אפילו לא זוכר איפה בניתי אותו.

אז קפצתי לקנבה, ותוך מספר דקות יצרתי את זה:

הכי טוב בעולם? כנראה שלא. אבל זה עושה את העבודה.

האם עיצוב מינימליסטי ייעשה יותר פופולרי? אני חושב שברגע שמעצבים יבינו את הכוח שלו, אנחנו נראה יותר ויותר שימוש בטכניקות מינימליסטיות.