ניתוח #7

וואו איזה יום. ניתוח שקד שלישי וכפתורים לנגב, שלאחרונה מלאו לו 4. הניתוח נקבע ל16:00, כאשר יש צורך בלא פחות משש שעות צום אוכל ושעתיים צום שתייה. למנוע מילד בן 4 אוכל למשך 6 שעות זה לא בדיוק כיף חיים. הניתוח הזה היה משהו שציפינו לו הרבה זמן. נגב תמיד היה בעייתי עם שינה, עוד מגיל שנה בערך. לא ידענו את המקור לבעיה עד בערך גיל 3, שאז הבנו שיש לו שקד שלישי. למי שלא מכיר, שקד שלישי זהו שקד נוסף, בלוטה בגוף שנמצאת איפשהו בין האף לחלל הגרון. השקד מונע נשימה תקינה, וגורם להפרעות בשינה ולהצטברות נוזלים באוזניים. זה בדיוק מה שקרה לנגב, הצטברות נוזלים שגרמה לו לאבד 40 אחוז מהשמיעה בכל צד. תחשבו על זה כאילו אתם לוחצים עם האצבעות על האוזניים, ככה המים יוצרים סוג של חרשות.

בנוסף, נגב היה מתעורר באמצע הלילה מספר פעמים, משום שהשקד היה חוסם את הנשימה שלו.

ניסינו דיקור, עזר קצת. השמיעה השתפרה טיפה אבל לא מספיק. ניסינו הומיאופתיה (למרות שאני התנגדתי), לא עזר בכלל. בסוף אחרי שנה קבענו את הניתוח. רצינו שיהיה בבוקר אבל התאריך הקרוב היה בשעה 15. למרות שנראה היה בזמנו שזה יותר קשה לעשות את הניתוח בשעות אחה"צ בסופו של דבר זה יצא טוב. דחפנו לנגב קבנוסים שקנינו במעוד מועד, והאבסנו אותו עד רמה שלא הסכים להכניס אפילו ביס קרמבו לפה. מעט אח"כ הלך לישון ואז התעורר ויצאנו לבית החולים. לא קראנו לזה בית חולים או ניתוח כמובן. 'אתה הולך לפרופסור'.

לאחר הניתוח נגב בכה… כמה בכה. בסוף נרגע, הגענו הבייתה, והבאתי לו מתנת התאוששות את הבובה שקניתי לו ליומולדת. הצלחה אדירה.