איך הכנתי מצגת עסקית מנצחת עם אפס כישורי עיצוב

 

קרה לי מקרה מצחיק. הוזמנתי להרצות באירוע וורדקמפ שמתקיים ב-17 ליולי, אבל לא שמתי לב שאת המצגת והוידאו שלי מעביר את ההרצאה יש להעביר עד הראשון ליולי. וכך מצאתי את עצמי יומיים לפני התאריך דדליין, ללא מצגת וללא עיצוב.

למזלי, נעזרתי בכמה טריקים באמתחתי, והצלחתי ליצור מצגת שנראית טוב.

הנה הטריקים:

1. להשתמש באותו פונט, בשני גדלים: גדול ובינוני.

הפונט שבחרתי הוא DM Serif Display

בגודל 80

ו- DM Sans

בגודל 35 לטקסט הקטן יותר.

הגדלים מתייחסים לגדלי הפונט בגוגל סליידס.

כפי שאתם רואים במצגת הזו, מיקמתי את הטקסט הגדול במרכז, והטקסט הקטן מתחתיו. שיחקתי קצת עם ה- line spacing כך שיהיו single ויהיה מרווח יפה בין השורות. את התמונה מיקמתי בצד ימין, עם מיקום מעל נקודת האמצע, כך שהתמונה קרובה יותר לחלק העליון של העמוד.

בסלייד השני השתמשתי באותו פונט, כשהטקסט באמצע, ושמתי אייקון בצד ימין. אלו הם אייקונים שהיו בנמצא עבורנו באלמנטור, אבל אפשר למצוא אייקונים אחרים בקלות באינטרנט.

בסלייד השלישי השתמשתי בתמונה ממקור אחר, וכתבתי את המקור בחלק התחתון. זה לא אידיאלי לעשות, כי יכולתי פשוט לייצר את הטבלה מחדש עם העיצוב האחיד של המצגת. אבל כאמור לא היה לי הרבה זמן להשלמת המצגת.

הסלייד הרביעי היה מאתגר, כי רציתי להראות בו מין פורטפוליו של עבודות שעשיתי לאורך השנים. הפתרון שמצאתי היה למקם את הסרטונים שהכנתי בחלק העליון של המצגת, ואת הטקסטים בחלק התחתון.

הסלייד הזה לדעתי הוא דוגמה מדהימה לאיך אפשר ליצור מצגת בלי להשקיע יותר מדי זמן. צריך פשוט לחשוב על התוכן שיהיה משכנע ופשוט. פה אנחנו רואים שימוש פשוט בציטוט, טקסט שנמצא באחידות עם כל הטקסטים האחרים, ושרטוט חמוד של קו מתחת למקור הציטוט.

יכולתי להמשיך, משום שמדובר במצגת ארוכה של 40 עמודים, אבל הדוגמאות שנתתי לפי דעתי מספיקות להבין איך אפשר להכין מצגת איכותית בזמן מוגבל. אם יש לכם שאלות על המצגת או הייתם רוצים לקבל את הטמפלייט שלה, אל תתביישו ופנו אלי.