פוסט צאת שבת – אור בקצה הביצה #6

ישראל שקעה בביצה. תאמינו או לא, אבל המצב בארץ קשה, ולדעתי הוא יהיה רע יותר בשנים הקרובות. לא אתחיל להביא נתונים כלכליים, פשוט אשאל מתי דיברתם לאחרונה עם ימני שהאמין בנציגי הימין, בשמאלני שהאמין בנציגי השמאל? כשאין אמונה בגורמי השלטון בסופו של דבר זה מחלחל לכך שאין אמונה בין האזרחים, וזה מוביל לכך שכל אדם פועל רק למען עצמו ולמשפחתו ולכך שהמדינה לא מתפקדת.

אני מרגיש שכולנו בארץ למדנו להיות ציניים לפוליטיקה. או שאנחנו ציניים או שמתחמקים מלדון או לחשוב על הנושא בכל מחיר. בקבוצות פייסבוק רבות, שפייסבוק מהווה מקום מאוד מרכזי שבו אנשים מנהלים אינטראקציות, יש מדיניות שאסור להעלות דיונים פוליטיים.

כל החברים שלי בגישת "תנו לי להסתדר על עצמי עם משרה שתכלכל אותי ואת אישתי והילדים ועזבו אותי בשקט". האינדיבידואלים שמרכיבים את השמאל הפכו ללא מוסריים כי רובם הדירו עצמם מהפוליטיקה ומעיסוק בפוליטיקה, והאינדיבידואלים שמרכיבים את הימין הפכו ללא מוסריים כי המפלגה התמלאה בעסקנים כמו מיקי זוהר, נציגת אנטי-חופש הדיבור והגישה הטוטאליטרית מירי רגב, וכוכב השחיתות ביבי. פעם מחנה השמאל היה מלא בדמויות להערצה (לא ברק). פעם מחנה הימין היה מלא בדמויות להערצה (בגין).

בתוך הביצה הזו, בולטים הניצנים שמבשרים על התחלה חדשה. אנשים כמו אלדד יניב, גיא רולניק, תומר אביטל, שרן השכל, יהודה גליק, ומעל כולם הליכודניקים החדשים. מובן שגם הליכודניקים החדשים זוכים עכשיו להתקפות מצד הגורמים שהשחיתו את הימין. אלו טוענים לכך שהליכודניקים החדשים הם "שמאלנים בהיחבא" ועוד שטויות דומות, כאילו ששמאלנות זה משהו בדם. יש לכל המרדף הזה ניחוחות של מקארתיזם חולני.

הטעות הגדולה של השמאלנים הוא שהם לא רואים את תנועת הימין כלגיטימית. הם לא חושבים שהבעיה בימין היא זמנית: שהימין הושחת מבפנים ומבחוץ. הם חושבים שהבעיה אל-זמנית ותמידית. הימין, בגלל הכיבוש, מושחת. בכך, הם למעשה מנציחים את המצב בימין, מונעים מאפשרות למצב להשתנות. כאילו שהעולם היה מושלם אם כולם היו שמאלנים. היה שלום עם הערבים והיינו פה בשגשוג כלכלי, מדיני, חברתי וכו'.

הבעיה היא שהימין חולה אנוש בשחיתות, וצריך דחוף ניקוי אורוות. ולא שהשמאל חף משחיתות, ממש לא. יש עכשיו קמפיין גיוס כסף של הליכודניקים החדשים, וזו המטרה הראויה ביותר שאני רואה לנגד עיני לכל מי שיש לו רצון אותנטי שהמצב בישראל ישתפר.

https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=24893

Photo by Jeremy Bishop on Unsplash

https://www.youtube.com/watch?v=OAVusW3u5XA