איך לקנות דומיין ואחסון לאתר וורדפרס?

בעבר הוצאתי הרבה יותר מדי כסף על דומיינים ואחסון.

אנסה לסכם את הנושא כדי לעזור לכם להימנע מטעויות.

לגבי דומיין, הכל שאלה של אם אתם מתכוונים לקנות דומיין .co.il או לקנות דומיין .com או .co .io וכדומה.

אני אגב, הייתי בוחר דומיין עם סיומת אחת מ4 האפשרויות האלה, ולא דומיין אחר.

איפה קונים דומיין?

האמת היא שזה לא ממש משנה. בעבר קניתי בלייב DNS, היום אני קונה בבוקס פשוט מפני שהם יותר זולים. האם אתקל בבעיה איתם בעתיד? התחלתי לשמוע על קשיים בפייסבוק ליצור איתם קשר, אני מקווה שהעניין יסתדר.

איפה קונים אחסון?

זוהי שאלה יותר סבוכה. יש אחסון Shared Hosting, Cloud hosting וכו. מכיוון שאני מייעד את הבלוג הזה לפרילנסרים ויזמים בתחילת דרכם, שעדיין לא מקבלים מאות אלפי מבקרים ביום, ה-Shared hosting הזול והטוב יספיק די והותר עבורם, לפחות עד שהעסק יצמח למפלצת טראפיק.

גם בShared hosting, ישנן אפשרויות רבות של אחסון. בעבר אחסנתי את האתר שלי כמה שנים בחברה ישראלית כלשהי, לא אציין את שמה. הייתי משלם כ-75 ש"ח לחודש, והייתי מוגבל מאוד עם שטח האחסון שלי. לאחרונה, עברתי לאחסן בSiteground, חברה בולגרית שיש לה שרתים בכל העולם. מכיוון שישנה אפשרות לקבוע שהשרתים יהיו באיטליה, כך בחרתי למקם את השרתים של האתרים שלי, משום שיש קו אופטי המחבר ישירות בין איטליה לישראל. כעבור כמה חודשים אני חייב להגיד שאני מאוד מרוצה. הם מציעים תעודת SSL לאתרי https בחינם, ושירות הלקוחות שלהם עונה מיד בצ'אט ועוזר מאוד.

מה חשוב לשים לב לגבי אחסון?

לפני שאתם קונים אחסון בחברה כלשהי ודאו שאתם מקבלים:

PHP 7

MySQL 5.6+

Memory limit of 128+ MB

כמו כן בקרו בקבוצות וורדפרס פעילות ושאלו אותם לגבי נושאים כמו איך התמיכה המוצעת על ידי החברה.

העלות של סייטגראונד 6.45 € לחודש, 27 ש"ח. מקבלים עם זה אינסוף אתרים, 20 ג'יגה בייט של אחסון, עד 25,000 מבקרים בחודש ועוד פיצ'רים. מישהו שיש לו רק אתר אחד יכול להתחיל גם עם התוכנית של ה-4 יורו.

בחישוב שנתי, במקום לשלם 900 ש"ח לשנה משלמים 325 ש"ח. ומקבלים 20 ג'יגה אחסון במקום 1 ג'יגה עלוב. שווה.

מה אני מבין באחסון?

זה נכון, אני לא אשף שרתים. אני לא יודע פקודות שרת. זה לא מעניין אותי. אני כן מאחסן אתרים כבר מספר שנים, ואני יודע להקים אתר וורדפרס, לא משנה איזו חברת אחסון מדובר. אני חושב שהנושא הזה יעלה הרבה באתר. כיום אפשר להגיע רחוק גם ללא יכולות טכניות מרחיקות שחקים. יש מיומנויות אחרות שאפשר לפתח ושהן לא פחות מבוקשות.

אני אישית לא הכי אוהב לתכנת. ניסיתי תכנות לאורך השנים, לא עפתי על זה. יותר מסעיר אותי כתיבה, חינוך, עשיית סרטונים, אימפרוב ועוד כל מיני נושאים.

למה לקנות אחסון ומה המשמעות של אחסון?

2 הצעדים הראשונים בבניית כל אתר הם לקנות דומיין ולקנות אחסון. כשאתה קונה אחסון, זה כמו לקנות בית, או לכל הפחות לשכור בית. אתה שוכר שטח בו אתה מאחסן את האתר שלך. כשאתה קונה בויקס אתר, לעומת זאת, זה יותר כמו מלון, או איירבנב. האתר שאתה תבנה שם לא יהיה באמת שלך. אתם לא רוצים להיות כמו המשוגע שמחזיק בפיסת קרקע בסרט של וודי אלן: